Локальні дії жінок – глобальні зміни в країні
Під такою назвою у місті Кременчуці протягом 17-18 жовтня проходив захід – завершальний форум, на якому було підведено підсумок циклу освітніх тренінгів для жінок і дівчат Полтавської та Кіровоградської областей.
Даний освітній цикл реалізовувався в межах проєкту #ЖінкиВідроджуютьУкраїну за підтримки Фонду Фрідріха Науманна „За свободу”.
Учасниками заходу були і представниці Миргородщини. До складу делегації із 16 осіб, очолюваної головою районної ради Наталією ГИРКОЮ, входили депутатки обласної та районної рад, посадові особи органів місцевого самоврядування, керівниці освітніх закладів та установ, а також представниці громадських організацій.
Організатором заходу виступила громадська організація «Кременчуцький антикорупційний центр», функції модераторки виконувала її голова Оксана Гуйда.
Два дні напруженої роботи були досить насиченими: актуальні теми, професійні спікери, обмін думками, тематичні панелі, робота в групах, незабутні психологічні прийоми - усе це об’єднувало та надихало присутніх на заході.
Говорили про захист прав жінок та дівчат через безпекові програми на місцях, про перспективи євроінтеграційних процесів після закінчення війни, про подолання гендерних стереотипів в питаннях відбудови, усвідомлення ролі жінок і дівчат в цих процесах. З неймовірною психологинею проєкту Оленою НЕСТЕРОВОЮ актуалізували внутрішні ресурси самодопомоги, самореалізації та безпеки, говорили про соціо-емоційну підтримку в умовах перебування в постійному стресі під час війни.
Про зміни в законодавстві щодо особистої безпеки на робочому місці під час війни говорили з Євгенією КРИВОШАПКО, начальницею відділення зв’язків з громадськістю батальйону патрульної поліції в Полтавській області Департаменту патрульної поліції.
Голова ГО «Кременчуцький антикорупційний центр» Оксана ГУЙДА ознайомила учасників з динамікою змін, що відбулися в громадах у ході реалізації проєкту.
Про те, як критичне мислення здатне захистити наш розум від гібридних інформаційних атак у воєнний час розповів доктор філософських наук, професор Університету Короля Данила Віталій НАДУРАК.
Оксана Головань, юристка, адвокатеса говорила про актуальність та необхідність проведення аудитів безпеки територій, наголосила на важливості включення в безпекові програми ОМС питань допомоги постраждалим від сексуалізованого насильства під час конфлікту.
Голова районної ради Наталія ГИРКА виступила із змістовною промовою на дискусійній панелі „Особисті зміни, якими ви пишаєтесь. Як це допомагає вашій суспільній та політичній діяльності”. Головними акцентами її виступу були виклики воєнного стану та необхідність переформатування суспільної ролі жінок у процесах забезпечення життєдіяльності громад. Вона поділилася досвідом роботи, спільно з територіальними громадами, у цьому напрямку, зокрема, залучення благодійної допомоги внутрішньо-переміщеним особам та особам, що опинилася у складних життєвих обставинах.
У підсумку учасниці форуму мали змогу більш тісно познайомитися, обмінятися набутим досвідом роботи та отримати нові знання для подальшої діяльності на благо громад.