ГОРОДНІЧЕНКО Микола Анатолійович

Фото без описуГОРОДНІЧЕНКО Микола Анатолійович
Миргородська міська  територіальна громада

(       -08.01.2024)

З початком повномасштабного вторгнення, група, яку очолював майор Городніченко, відзначилася бойовими успіхами на півночі, півдні, сході і заході України. Майор Микола Анатолійович брав участь у контрнаступальних діях на Харківщині, здійснював керівництво групою у майже окупованому Бахмуті, звільняв із побратимами Херсонщину.  Він був прикладом для особового складу, власним прикладом стимулював  до виконання найскладніших завдань.

За мужність і героїзм, виявлені під час виконання військового обов’язку, особисту мужність, виявлену під час бойових дій у зоні АТО/ООС та під час російсько-української війни, воїн десантно-штурмових військ та командир підрозділу Центру спеціальних операцій Микола Городніченко нагороджений: відзнакою Міністерства оборони України «Знак Пошани»; медаллю «Захисник Вітчизни»; почесним нагрудним знаком начальника Генерального штабу  - Головнокомандувача  Збройних Сил України «За досягнення у військовій службі» другого ступеня; нагрудним знаком Полтавської обласної ради «За Вірність Українському Народу» першого ступеня; заохочувальною відзнакою Міністерства Оборони України; Почесним нагрудним знаком командувача Сухопутних військ «За відмінну службу в аеромобільних військах Сухопутних військ ЗСУ»; відзнакою командира Десантно-штурмових військ Збройних Сил України; відомчою заохочувальною відзнакою медаллю «10 років сумлінної служби»;  відомчою відзнакою «Вогнепальна Зброя»; орденом "За мужність" третього ступеня; орденом "За мужність" другого ступеня.

Військовий загинув 8 січня 2024 року на Херсонському напрямку, виконуючи бойове завдання. Микола Анатолійович був досвідченим воїном, лідером з бійцівським духом і значним багажем прикладних знань. Похований Микола на Алеї Героїв у Миргороді поряд із могилою старшого солдата Городніченка Віктора Анатолійовича, який загинув у 2021 році на Донеччині.

Джерело: офіційний сайт Миргородської міської ради