Президент підписав Закон «Про службу в органах місцевого самоврядування»

Дата: 11.09.2023 11:00
Кількість переглядів: 268

18 липня 2023 року Президент України підписав Закон «Про службу в органах місцевого самоврядування» (законопроект № 6504 від 05.01.2022).


Як повідомлялося, основними новелами законопроекту є:

  • Захист працівників та гарантований нижній показник зарплати.
  • Прозора процедура конкурсного відбору.
  • Прозоре кар'єрне зростанні та робота основана на KPi.
  • Деполітизація процесів управління.
  • Прозорість та обов'язок оприлюднення премій.

Робота над цим законопроектом стала зразковою з точки зору пошуків компромісів з залученням усіх учасників реформи. Як відомо, з січня цього року за участі експертів та представників місцевого самоврядування відбулася низка засідань робочої групи парламентського Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, під час яких детально опрацьовувалася кожна норма законопроекту. Записи обговорень можна переглянути на ютуб-каналі Комітету.

Нагадаємо також, що нову редакцію законопроекту «Про службу в органах місцевого самоврядування» №6504 Верховна Рада прийняла в цілому 2 травня 2023 року.

У серпні 2022 року Рада Європи надала в цілому позитивний висновок до законопроекту. На думку міжнародних партнерів, цей законопроєкт - важливий крок на шляху до гармонізації положень державної служби та служби в органах місцевого самоврядування, його прийняття покращить поточну ситуацію.

 

Більше новин про законопроект

Джерело: https://decentralization.gov.ua/news/16914


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора