Підсумки роботи Миргородського міського сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Полтавській області за І півріччя 2023 року

Дата: 25.07.2023 11:29
Кількість переглядів: 523

Фото без описуПробація у світі існує вже більше 200 років, але для  України це відносно нова система, адже Закон «Про  пробацію» був ухвалений у 2015 році.

Пройшовши шлях у 8 років, можна впевнено сказати, що пробація  в Україні розвивається з урахуванням європейських стандартів, сучасних  інструментів роботи з правопорушниками та кращих  міжнародних практик застосування альтернативних  санкцій (альтернативних ув’язненню видів покарань).

Нагляд за правопорушником є невід’ємним елементом пробації як у світі, так і в Україні. Однак нагляд є не лише контрольною функцією, а й засобом консультування суб’єктів пробації, надання  їм допомоги та мотивації.

Клієнтами пробації є обвинувачені, стосовно яких органом пробації готується досудова доповідь; особи, засуджені до покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися  певною  діяльністю, громадських робіт, виправних робіт; особи, яким покарання у виді обмеження волі або  позбавлення  волі на певний строк замінено покаранням у виді громадських робіт або виправних робіт; особи,  звільнені від відбування покарання з випробуванням; особи, які відбувають покарання у виді обмеження волі  або позбавлення волі на певний строк, стосовно яких вживаються заходи з їх підготовки до звільнення. 

У жодній країні світу ніхто не може гарантувати, що соціально-виховна робота з правопорушниками  забезпечить 100% утримання суб’єктів пробації від вчинення нового правопорушення. Не існує жодного  інструменту, який би гарантував такий вплив на правопорушника, проте є різні способи впливу на особу, що доводять високу ефективність. 

Пробація – найпотужніший блок в кримінально-виконавчій системі. Кількість клієнтів пробації за чисельністю значно перевищує кількість осіб, які відбувають покарання у місцях обмеження або позбавлення волі.

Працівники пробації консультують та здійснюють іншу діяльність, передбачену законодавством, але їх по всій  Україні трохи за 2,5 тисячі, а осіб, що перебувають на обліку органів пробації щороку – близько 60 тисяч. 

За І півріччя 2023 рік по обліках Миргородського міського сектору   філії Державної установи «Центр пробації» в Полтавській області пройшло 226 осіб ( за І півріччя 2022 року – 184) засуджених до покарань не пов’язаних з позбавленням волі та притягнутих до адміністративної відповідальності,  з яких :

  • засуджених до покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатись певною діяльністю – 9 осіб;
  • засуджених до  покарання у виді громадських робіт – 4 особи;
  • засуджених до покарання у виді виправних робіт – 4 особи; 
  • звільнених від відбування покарання з випробуванням та звільнених від відбування покарання вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до 3-х років – 173 особи;
  • засуджених до штрафу – 20 осіб;
  • притягнутих  до адміністративної відповідальності у виді громадських робіт – 4 особи;
  • притягнутих до адміністративної відповідальності у виді суспільно корисних робіт – 12 осіб;

5 осіб засуджених до покарання у виді громадських робіт, які пройшли по обліках підрозділу пробації  відпрацювали 100  годин громадських робіт.

Із заробітку осіб, засуджених до покарання у виді виправних робіт протягом  6 місяців 2023 року утримано та перераховано в дохід держави 11140 грн. 96 коп.

Впродовж І півріччя 2023 року по обліках Миргородського міського сектору з питань пробації  пройшло 20 осіб засуджених до покарання у виді штрафу. Загальна сума сплаченого штрафу, складає 76200 грн. Одному  засудженому замінено несплачену суму штрафу в розмірі 1700 грн. на покарання у виді 100 годин громадських робіт.

Миргородським міським сектором філії Державної установи «Центр пробації» в Полтавській області  забезпечено виконання 4 постанов про притягнення порушників до адміністративної відповідальності у виді  громадських робіт. 2 порушника допустили ухилення від відбування громадських робіт, за що невідбуту частину громадських робіт замінено на штраф. 

За І півріччя 2023 року по обліках Миргородського міського сектору  з питань пробації пройшло 12 осіб,  притягнутих до адміністративної відповідальності у виді суспільно корисних робіт. В рахунок погашення  заборгованості по аліментах перераховано 19542 грн.15 коп.

З метою реалізації пенітенціарної пробації, як одного із видів пробації, впродовж І півріччя 2023 року  працівниками Миргородського  міського сектору пробації забезпечено вирішення питань підготовки до  звільнення у пошуку місця проживання щодо 9  осіб ( за аналогічний період 2022 року – 7 осіб).

За І півріччя  2023 рік до Миргородського міського сектор пробації на виконання надійшло 9 ухвал суду щодо  складання досудової доповіді відносно обвинувачених осіб, підготовлено та направлено до суду 9 досудових  доповідей, та надано до суду  висновки про можливість виправлення обвинуваченого без позбавлення або  обмеження волі на певний строк стосовно 8 осіб .

Волонтерство в країнах цивілізованого світу є нормою життя. Законом України «Про пробацію» передбачено  сприяння волонтерів органам пробації у здійсненні нагляду за засудженими, які відбувають покарання в  громаді, та проведенні з ними соціально-виховної роботи. Волонтерська мережа пробації – це додатковий  ресурс, інструмент для ефективної діяльності пробації у виконанні своїх функцій; для суб’єкта пробації – це  можливість отримати повний спектр допомоги.

Більше однієї тисячі волонтерів пробації у різних куточках України долучаються до роботи з правопорушниками, мотивують їх до позитивних змін і підтримують на шляху змін. Хтось надає професійну допомогу (юридичну,  психологічну та ін.), інші власним прикладом та підтримкою допомагають подолати складний період в житті та  позбутися залежностей, а ще інші – стають наставниками в житті й реальними справами допомагають знайти  роботу чи вирішити матеріальні проблеми.

З метою більш ефективної соціально-виховної роботи із клієнтами пробації Миргородський міський сектор з  питань пробації запрошує до  співпраці наполегливих, відповідальних, толерантних, ініціативних та  оптимістичних особистостей для здійснення волонтерської діяльності. Волонтер пробації - фізична особа, яка  досягла вісімнадцятирічного віку, уповноважена органом пробації та волонтерською організацією на виконання  окремих завдань, пов'язаних із пробацією, на добровільній та безоплатній основі.

З метою проведення регулярного інформування волонтерів пробації про роботу з суб’єктами пробації та новації  в системі пробації Державною установою «Центр пробації започатковано телеграм-канал «Волонтерство в  пробації» з яким можна ознайомитися за посиланням https://t.me/Volunteeringinprobation.

Ми Вас чекаємо за адресою: м. Миргород вул. Якова Усика, 34. каб. 310, Полтавської області, 37600,

Ел. адреса: pl23@probation.gov.ua , контактний телефон 099-95-88-386.

З більш детальною інформацією про  діяльність органів пробації Ви  можете ознайомитися

Юрій Явтушенко,
начальник Миргородського міського сектору філії
Державної установи «Центр пробації» в Полтавській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора