Традиція і технологія вишивки жіночої сорочки на Гадяччині внесена до Національного переліку культурної спадщини України

Дата: 14.07.2023 15:21

Фото без опису12 липня 2023 року  Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко підписав наказ щодо включення п’яти нових позицій до Національного переліку  нематеріальної культурної спадщини України.

Перелік елементів НКС розширився  п’ятьма новими позиціями:

•  Традиційне ремесло бджільництва у Сватівському районі Луганської області;
  •  Традиція гуцульського художнього дереворізьблення;
  •  Традиційний обряд Маланка с. Белуя Івано-Франківської області;
  •  Традиційні жіночі прикраси із бісеру на Прикарпатті;
  •  Традиція і технологія вишивки жіночої сорочки на Гадяччині.

Подання елементу Традиція і технологія вишивки жіночої сорочки на Гадяччині до Національного переліку культурної спадщини має вагоме значення. Адже в умовах злочинної війни, розв'язаної росією, в спробі знищити нашу національну ідентичність, традицію, історію та самобутність, нематеріальна культурна спадщина постає не тільки джерелом нашої духовності, а й основою української незламності.

Традиція і технологія вишивки жіночої сорочки на Гадяччині – не лише популяризація Гадяцького краю як історико-культурної спадщини, туристично-привабливого регіону зі своїм генетичним кодом, а, перш за все, жива спадщина, відома як в Україні, так і за її межами.

Джерело – сайт Гадяцької міської ради