У полі зору – соціальна політика

Дата: 06.04.2023 14:23
Кількість переглядів: 374

Фото без опису5 квітня у Миргородській міській раді відбулося засідання у форматі круглого столу, на якому обговорили питання соціальної політики. На зустрічі головувала перший заступник Міністра соціальної політики України Дарія Марчак. Учасники говорили про реалізацію соціальної політики в області, районі та про взаємодії з регіонами для подолання спільних викликів і проблемних питань галузі.

Загалом 5 квітня у Миргороді із робочим візитом перебували  представники Міністерства соціальної політики під головуванням першого заступника Міністра соціальної політики України Дарії Марчак, начальник Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін та директор обласного департаменту соціального захисту Людмила Корнієнко.

Очільник облвійськадміністрації наголосив, що питання соціального забезпечення громадян розглядати важливо і на часі, адже Полтавщина як тиловий регіон, зобов’язується захищати мешканців, у тому числі внутрішньо переміщених осіб і військовослужбовців. Прозвітував, як працює соціальна підтримка населення в області та виокремив, які напрямки потрібно розвивати вже сьогодні: "Полтавщина з початку повномасштабної війни стала надійним тилом і продовжує допомагати всім, хто цього потребує. Основними напрямами роботи залишаються реабілітація, зокрема й психологічна, соціальна адаптація захисників і захисниць. Також плануємо розвивати ветеранські хаби. Розглядаємо питання збільшення кількості ліжко-місць в інтернатних закладах". 

За словами міського голови Сергія Соломахи, наразі у нашому місті першочергово потрібно розглядати питання реабілітаційних послуг на базі санаторно-курортних та медичних закладів. Для цього є певна база, але потрібна і державна підтримка для вирішення актуальних питань.

Перший заступник Міністра соціальної політики України Дарія Марчак презентувала оновлену модель соціальних послуг з її подальшою цифровізацією та повідомила, що робота Мінсоцполітики України із санаторіями  Миргорода вже починається. Так, у санаторії “Слава” планується запустити пілотний проєкт Міністерства із підвищення якості і кількості надавачів соціальних послуг. Впровадження експериментального проєкту Мінсоцполітики значно розширить перелік надавачів соціальних послуг для найбільш вразливих категорій громадян.

До обговорення актуальних питань також долучилися: народний депутат, голова облорганізації партії «Слуга народу» Олексій Устенко, заступник начальника Полтавської обласної військової адміністрації Олексій Бруслик, голова Миргородської районної ради Наталія Гирка та начальник Миргородської РВА Віталій Дяківнич.  

«Тільки завдяки налагодженій та плідній співпраці органів місцевого самоврядування на місцях, підтримці владних структур обласного та державного рівня можливе стратегічне планування, розбудова мережі закладів соціального захисту та надання якісних комплексних соціальних послуг різним категоріям населення. А це і є одним з найбільших пріоритетів для нас усіх насьогодні.» - відзначила на засіданні Наталія Гирка.

Конструктивне обговорення запровадження нових моделей надання соціальних послуг  продовжили під час візиту до  санаторно-курортних закладів  та  управління соціального захисту населення Миргорода. 

Довідково. Міністерством соціальної політики України запроваджено експериментальний проєкт, в рамках якого 2 санаторії сфери управління Мінсоцполітики отримають можливість надавати соціальні послуги деяким категоріям осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах. Одним із цих закладів є Спеціалізований Миргородський санаторій "Слава". Ключовою метою проєкту є забезпечення надання соціальних послуг внутрішньо переміщеним особам, особам з найбільш вразливих категорій громадян (осіб з інвалідністю та осіб похилого віку), а також розширення мережі надавачів соціальних послуг.


За матеріалами сайту Миргородської міської ради
Фото без описуФото без описуФото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора