Вшанували пам'ять Кобзаря

Дата: 09.03.2023 14:24

9 березня виповнюється 209 років від дня народження українця, якого знає і шанує весь світ. Великий поет і талановитий художник, палкий патріот Тарас Шевченко через сотні років продовжує надихати українців та боротьбу із ворогом та залишається серед янголів-охоронців світового українства.

Його слова мають велику силу та надзвичайно пророчі, його постать - символ волелюбності та нескореності, а його життя і творчість – невичерпна скарбниця мудрості та козацького духу. Своїми віршами він підіймає патріотичний дух кожного українця, а кожне слово знаходить свій відгук у наших серцях.

У Миргороді з нагоди 209-ї річниці від дня народження митця відбувся тематичний захід та покладання живих квітів до підніжжя монументу Кобзарю. У церемонії покладання квіті взяли участь голова Миргородської районної ради Наталія Гирка, керівник апарату Миргородської районної військової адміністрації Віталій Хоменко, перший заступник Миргородського мського голови Олександр Острянин, секретар Миргородської міської ради Олександр Гуржій, депутатський корпус та громадськість.

На заході лунали авторські вірші Тараса Шевченка і поезії про Шевченка у виконанні переможців та призерів щорічного міського конкурсу читців «Покликані словом Шевченка».

Шевченко довів, що слово може бути сильніше за зброю. Його читають вдома та на уроках, розбирають на цитати дорослі і діти, декламують наші захисники, знаходячись на передовій фронту. Творчість митця пробуджує національну самосвідомість та надихає сучасну молодь бути справжніми патріотами, цінувати велич української культури.

Багато слів Тараса Шевченка виявились пророчими і актуальними сьогодні.

Про бажання росії захоплювати чужі території:

«У всякого своя доля всвій шлях широкий.

Той мурує, той руйнує,

той неситим оком за край світа зазирає.

Чи нема країни, щоб загарбать

і з собою взять у домовину».

Про олігархів, корупціонерів та п'яту колонну:

«Там-то він молився,

щоб москаль добром і лихом

з козаком ділився – не так воно стало!».

Тарас Григорович  вселив неабияку надію на перемогу у цій війні:

«Борітеся – поборете,

Вам Бог помагає!

За вас правда, за вас сила

І воля святая!»

«І на оновленій землі

Врага не буде, супостата,

А буде син, і буде мати,

І будуть люде на землі.»

Наголошує на виключній ролі української культури:

«Наша дума, наша пісня
Не вмре, не загине…

Ось де, люде, наша слава,
Слава України!»

З днем народження, Кобзарю! Ми чуємо тебе крізь століття, прислухаємося до твоїх порад та віримо в перемогу!

Тематичні заходи до дня народження Тараса Шевченка відбулися і в громадах Миргородського району.

м.Гадяч

м. Лохвиця