У Сергіївській громаді виготовляють паливні брекети

Дата: 02.11.2022 10:55

На Полтавщині виготовляють паливні пелети - роблять їх із тирси. А реалізовують у Сергіївській та сусідніх громадах для потреб підприємств, установ та організацій. Мають і проєкт для приватних помешкань. Побувала на виробництві знімальна група полтавського каналу ІРТ.

У Сергіївській громаді на Полтавщині виготовляють паливні пелети. Серед основних споживачів підприємства, установи та організації області.

Володимир Куцовол, депутат Полтавської облради: Будь-які види альтернативи, які тільки можуть бути — це і сонце, це і деревина і всі інші види енергії повинні зараз використовуватися і максимально забезпечувати життєдіяльність людей. Для того, щоб фронт підтримувати повинна жити і працювати економіка. Тобто, всі на місцях повинні цим займатися.

Перший етап виготовлення — просіювання тирси через сито. Далі її сушать, прибирають вологу та виготовляють гранули.

Дмитро Приступа, приватний підприємець: На даний час я підписав договір з нашим Гадяцьким лісхозом і я у них забираю тирсу. Цю тирсу я потім пересушую і роблю пелети. Лінія в даний час видає 250 кілограм в годину.

Якщо будинок на сто квадратних метрів, то в місяць йде від вісімсот кілограмів до тонни пелетів.

Дмитро Приступа, приватний підприємець: Для населення у нас в планах зробити лінію брикетування, тому що брекети йдуть у будь-який котел. На пелети потрібна сировина гарної якості, бачите тирса світла, чиста, без кори.

В тому числі і завдяки пелетам в громади є можливість завжди бути із хлібом- говорить голова Сергіївської громади Ігор Лідовий.

Ігор Лідовий, голова Сергіївської громади: Це підприємство власне забезпечує нас робочими місцями і забезпечує пелетами нашу Сергіївську пекарню, де встановлена хлібопічка на пелетах, що дозволяє зараз в умовах кризи енергетичної відмовитися від газу Сергіївської пекарні і безперебійно забезпечувати хлібом нашу громаду. Також пелети використовуються в деяких соцустановах сусідніх громадах.

Нині у співпраці з інвестиційним відділом сільради, підприємцеві вдалося виграти грант -190 тисяч гривень, це — говорить голова громади — дозволить розширити виробництво.

Сюжет про виробництво від каналу ІРТ можна переглянути ТУТ