Бюджетний процес між громадами в умовах військового стану

Дата: 01.11.2022 11:58
Кількість переглядів: 428

Цими днями відбулося засідання постійної депутатської комісії районної ради з питань соціальної політики, охорони здоров’я, материнства та дитинства.

Засідання провела голова Миргородської районної ради Наталія Гирка. У роботі комісії взяли участь: голова комісії та керівник КНП «Миргородський центр ПМСД» Олександр Фошин, депутат райради та керівник КНП «Шишацька лікарня планового лікування» Маргарита Хорольська, депутат райради та керівник КНП «Лохвицька міська лікарня» Віктор Бурлей, голови Комишнянської та Великосорочинської громад Володимир Харченко та Олександр Тищицький, заступник Ромоданівського селищного голови Олег Хижа, керівник Миргородської лікарні інтенсивного лікування Віктор Харченко, заступник Миргородського міського голови Наталія Молочко, начальник відділу охорони здоров’я Миргородської міської ради Сергій Михайленко, а також фінансисти.

На засіданні обговорили умови співпраці територіальних громад у галузі надання медичних послуг жителям району. Оскільки вже зараз почалася підготовка до формування бюджету на 2023 рік, необхідно врахувати всі законодавчі зміни та мінімізувати ризики з метою недопущення припинення надання медичних послуг жителям.

Відповідно до Постанови Кабміну №252 від 11 березня, яка регламентує роботу бюджетів у період військового стану, та з урахуванням змін до неї, всі рішення про передачу міжбюджетних трансфертів на місцевому рівні обов’язково проходять процедуру погодження у Міністерстві фінансів. Це стосується медичної, освітньої, соціальної та інших галузей. Механізм міжбюджетних трансфертів у попередні роки вже застосовувався у функціонуванні закладів первинної ланки сімейної медицини між Миргородською, Ромоданівською, Комишнянською та Великосорочинською громадами, оскільки на території цих громад розміщені амбулаторії загальної практики сімейної медицини та фапи, що належать до мережі Миргородського ЦПМД. Таку практику міжбюджетних трансфертів планують застосовувати і надалі, а отже необхідно вже зараз пришвидшити роботу та підготувати повний пакет документів на розгляд вищих органів влади.

Засідання постійної депутатської комісії пройшло злагоджено та конструктивно, у діалозі врахували авторитетні думки та досвід очільників закладів медицини та фінансистів по темі надання медичних послуг населенню.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора