28 червня – День Конституції України

Дата: 28.06.2022 09:19

З нагоди державного свята - Дня Конституції України ранком 28-го червня у Миргороді відбулося покладання квітів до пам’ятника Тарасові Шевченку.

У церемонії покладання взяли участь: голова Миргородської районної ради Наталія Гирка, начальник Миргородської РВА Віталій Дяківнич, міський голова Сергій Соломаха та секретар міської ради Олександр Гуржій.

Сьогодні в усіх громадах Миргородського району відбуваються такі заходи з нагоди державного свята.

Довідково: Конституція України є основним законом держави, який був ухвалений 28 червня 1996 року на 5-й сесії Верховної Ради України другого скликання. Конституція України набрала чинності з дня її прийняття.

Творення Конституції розпочалося із ухваленням Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 року. Процеси національної законотворчості активізувалися з розпадом СРСР та ухваленням Акта проголошення незалежності України від 24 серпня 1991 року. Всеукраїнський референдум засвідчив підтримку проголошення незалежності України. Більшість країн світу визнали Україну суверенною державою.

Прийняття Конституції 26 років тому стало відправною точкою на шляху до побудови демократичної та правової держави. Насьогодні ж нашим першочерговим завданням є об’єднання зусиль заради ПЕРЕМОГИ України на усіх фронтах.