4 червня в Україні вшановують пам'ять дітей, загиблих внаслідок російської агресії

Дата: 04.06.2022 09:55
Кількість переглядів: 532

Фото без опису

1 червня 2021 року Верховна Рада України ухвалила  постанову «Про вшанування пам’яті дітей, загиблих в результаті збройної агресії російської федерації проти України». Пам’ятна дата відзначається  4 червня.

За інформацією Офісу Генерального прокурора, станом на  4 червня 2022 року внаслідок широкомасштабного російського вторгнення в Україні загинула 261 дитина  і 463 дістали поранення.  Найбільше діток постраждало  в Донецькій,  Київській, Харківській, Чернігівській, Херсонській, Луганській, Миколаївській, Запорізькій областях. Ці цифри не остаточні, оскільки  процес  виявлення жертв московитів триває. До того ж чимало населених пунктів ще перебувають під окупантом.

Через щоденні бомбардування та обстріли пошкоджено близько 2 тисяч  закладів освіти, а понад 100 повністю зруйновано. Натомість  практично вся російська преса твердить, що «удари завдаються виключно по військових об’єктах».

«Можемо повторити…»

Російська армія своїм ставленням до цивільного  населення, зокрема і  дітей, схожа на німецький вермахт часів Другої світової війни. Принаймні поведінка московитів нагадує німецьких фашистів, зокрема і есесівців. Адже московія завдає авіаційних, артилерійських ударів по школах, житлових будинках і навіть дитсадках!

Чимало «визволителів» вирізняються просто тваринною жорстокістю. Наприклад, у Маріуполі  російський армієць, розважаючись, вистрелив в обличчя 11-річній дівчинці. Якимось дивом вона не загинула.

Сьогодні досить популярним у московії є гасло «Можем повторить», яке натякає на спроможність росіян повторити «подвиг у великій вітчизняній війні», тобто розгром будь-якої країни, на яку вкаже їхній фюрер. Чи спроможна росія  це зробити – під великим питанням. Проте, як бачимо, мирне населення росармія нищить. Сьогоднішні  рашисти-гвалтівники теж діють у «найкращих традиціях своїх пращурів, які,  увійшовши в роки Другої світової на терени Німеччини,  «відзначилися» подібними «подвигами.

Наприклад, російський письменник-фронтовик Микола Нікулін так згадував своє перебування на околицях Берліна у травні 1945-го: «Наші розвідники, які перебували на спостережному пункті, скористалися затишшям і віддалися веселим розвагам. Вони замкнули господаря та господиню в комірчину, а потім почали всім взводом, по черзі, ґвалтувати  малолітніх господарських доньок».

А ось свідчення іншого російського письменника-дисидента  Льва Копелєва, який теж  пройшов усю війну. Але 1945 року був заарештований СМЕРШом за звинуваченням у «пропаганді буржуазного гуманізму». У книзі «Зберігати вічно» він писав: «Чому серед наших солдатів виявилося стільки бандитів, які гуртом ґвалтували жінок, дівчаток  у підворіттях, вбивали беззбройних, трощили все, що могли, паскудили, палили?І руйнували безглуздо, аби зруйнувати».

У Бучі, Бородянці та в інших містах і селах під час окупації рашистські виродки теж ґвалтували дітей.  При чому на очах у матерів… Наша СБУ перехоплює чимало розмов московитів зі своїми рідними, під час яких росіяни розповідають і про подвиги на  «сексуальному фронті». Один із таких «фронтовиків» розповідав дружині  про те, як троє танкістів зґвалтували 16-річну українську дівчину. І… шкодував, що його «там не було»!.. А «бравий псковський десантник» з досить характерним прізвищем бичков зґвалтував немовля і похизувався відповідним відео в соцмережах!..

У багатьох містах і селах, що побували під окупацією, віднайдено багато братських могил із десятками жертв рашистів. Серед них  − чимало неповнолітніх. Не лише з ознаками катувань, а й ґвалтувань. Правоохоронці сьогодні розслідують сотні злочинів, скоєних московитами проти мирного населення цих міст і сіл, зокрема і стосовно дітей.

«Ми рятуємо українських дітей…»

Тема «порятунку» маленьких українців не сходить з російських телеекранів і газетних шпальт ще з 2014 року, коли на Донбас прийшов «русский мир». Усі ці 8 років  кремлівські пропагандисти повторюють зазубрені фрази на кшталт «українська хунта начхала на дітей», «росіяни – єдина надія дітей Донбасу», «росія для них стане рідною» тощо. Зауважимо, що росіяни дійсно  мають «досвід порятунку українських дітей від свавілля київського режиму». Адже, за  словами директора Інституту стратегічних досліджень та безпеки  Павла Лисянського, ще до початку широкомасштабної війни росія  вивезла з ОРДЛО понад тисячу  дітей-сиріт.

Після 24 лютого  кількість вивезених дітей суттєво зросла. Як стверджує начальник Національного центру управління обороною росії генерал-полковник михайло мізінцев, лише з 10 на  11 травня «без участі київської влади з України в рф евакуйовано 8787 осіб. З них 1106 – діти. А якщо вірити російському телеграфному агентству «ТАСС», то усього з початку війни росії в Україні до рф вивезли  210 224 неповнолітніх. У росії збираються ухвалити поправки до законодавства, які дозволять всиновлювати українських дітей за пришвидшеною процедурою.  А путін  заявив про необхідність змінити законодавство так, щоб росіяни змогли «усиновлювати сиріт із Донбасу, в яких немає російського громадянства». Один із керівників «єдиної росії» андрій турчак навіть провів нараду щодо «влаштування дітей-сиріт з Донбасу в російські названі родини». Якщо так станеться, то Україна може втратити цих дітей, оскільки їм можуть змінити прізвища, ім’я та по батькові, що дуже ускладнить їхній пошук.

Правники  вважають, що дії окупантів порушують обов’язок держави забезпечувати права дітей в умовах збройних конфліктів, передбачені статтею 38 Конвенції ООН про права дитини. рф грубо порушує норми статті 49 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни, яка забороняє здійснювати примусове переселення або депортацію осіб з окупованої території.

Дітей московія вивозить і для поліпшення демографічної ситуації, і для тиску на українську владу. А ще – створює у своїх громадян ілюзію, як вона, росія, піклується про маленьких українців. Останнє, судячи з реакції росіян на російське вторгнення, вдається: якщо у якійсь архангельській чи вологодській області селянину  з самого ранку показуватимуть по ТБ дітей, яких «рятують від  фашистів», то він врешті решт і повірить: альтернативних джерел для отримання правдивої інформації в росії практично не залишилося. У фашистській Німеччині теж розповідали про порятунок дітей від комуністів…


Інформація з сайту АрміяІнформ


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора