Історія про те якими невипадковими бувають випадковості

Дата: 13.05.2022 11:16
Кількість переглядів: 847

Миргородка Олена Харчіліна рятувала дітей від війни. Вирішила тимчасово перетнути кордон України та знайти для них більш безпечне місце. Випадково познайомилася зі своєю тезкою, теж Оленою, з італійським прізвищем Фазіні. Нова подруга розповіла, що живе в Італії, очолює благодійний фонд. Пані Фазіні знає як це – триматися за єдину надію у боротьбі з хворобою, що залишає мінімальний шанс на життя. На жаль, знає із власного досвіду. ЇЇ фонд носить назву “HOPE Onlus”, що в перекладі означає «остання надія». Знає Олена й про те, що в Україні тривають бойові дії, багато сімей були змушені покинути рідні домівки, залишилися без засобів для існування та належної підтримки і допомоги, в тому числі й медичної. Тож у ході розмови двох Олен, Олена Фазіні виявила бажання зібрати благодійну допомогу від свого фонду та відправити її до Миргорода.

У медицині є такий термін «якість смерті». Звучить звісно страшно, але ж для тих, хто проживає свої останні дні, саме якість набуває особливого сенсу. Безнадійно хворі мають завершити свій земний шлях у достойних умовах. Має значення і ліжко, і догляд, і добре слово. Якщо з останнім проблем нема, то обладнання для таких профільних відділень лікарень ніколи не є зайвим.

Пройшло небагато часу, і вантаж  з Італії відправився до Миргорода. Мав він дві складові – медичну та харчову. До першої категорії увійшло дороговартісне медичне обладнання та медикаменти, до другої – продукти, переважно солодощі.

Того дня, коли він прибув на кордон, Львів обстріляли рашисти. Машини були вимушені відвантажитися та завернути додому. Маючи миргородців у Львові (а це студент Українського католицього університету Матвій Карпенко), вдалося вирішити проблему з логістикою до міста. Від самого початку переговорів ситуацію тримали на контролі керівники Миргородської районної військової адміністрації та районної ради Віктор Іваненко та Наталія Гирка, депутати Миргородської районної ради Олена Трапікас та Олександр Фошин. Завдяки спільним зусиллям усіх причетних цінний вантаж прибув до місця призначення.

Наразі медичне обладнання уже передане до паліативного відділення Миргородської лікарні інтенсивного лікування. Усі 17 громад Миргородського району продукти харчування отримали відповідно до тієї кількості вимушених переселенців, яку вони прийняли. Напередодні Міжнародного дня захисту дітей діти, які покинули свої домівки, отримають солодкі подарунки –хоча б краплинку турботи і такого потрібного свята у цей непрострий період.

Ольга Ошека,

консультант голови Миргородської районної ради

з питань внутрішньої політики та комунікації зі ЗМІ


Більше за темою – у відеосюжеті Міської телестудії «Миргород»

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора