Художник Віктор Брикулець з Миргорода відійшов у засвіти

Дата: 12.03.2022 18:06
Кількість переглядів: 763

Фото без описуЗ глибоким сумом і печаллю повідомляємо, що на 98-му році життя відійшов у вічність ВІКТОР МИХАЙЛОВИЧ БРИКУЛЕЦЬ. Стан здоров’я видатного художника став різко погіршуватися після 24 лютого. Не витримало серце колишнього в’язня концтаборів рашистської навали. Віктор Брикулець був натхненним патріотом України. 

Віктор Михайлович  - видатна і знакова особистість міста. Член Національної спілки художників України з 1999 року, заслужений художник України, кавалер орденів К.Фаберже, ордена Української православної церкви "Козацька слава", лауреат Всеукраїнської премії ім. Опанаса Сластьона, лауреат миргородської літературно-мистецької премії ім. Антона Шевченка 2014 та 2019 років, переможець загальноміського рейтингу популярності "Людина року 2008", почесний громадянин міста Миргород.

Народився 23 листопада 1924 року в с. Марківці Грицівського району Хмельницької області.За часів тоталітарного режиму його батьки зазнали репресій. Нелегкою видалась і доля майбутнього художника. У 1942 році юнака вивезено на примусову працю у Німеччину, звідкіля Віктор двічі тікав та відчув на собі жах концтабору й тяжке випробування каторжними роботами.

Після визволення восени 1945р. повернувся додому. Закінчив Харківське художнє училище. З 1968 року Віктор Михайлович постійно проживає у Миргороді.

Творчий доробок художника сягає понад 6000 картин.

Тарас Шевченко, гетьман Іван Мазепа, Данило Апостол, відомі українстькі меценатки Раїса Могилянка і Галшка Гулевичівна, письменник Анатолій Дімаров, співачка Раїса Кириченко –  не повний перелік портретів видатних особистостей.

Церкви у селищах Ромодан, Решетилівка і в селі Жовтневе Решетилівського району розписані його талановитим пензлем.

Його картини сьогодні можна побачити в експозиціях і фондах багатьох музеїв та у приватних колекціях України, Грузії, Фінляндії, Німеччини, Ізраїлю, Австралії, Канади, Швейцарії, Болгарії, США. Значна частина творчого доробку знаходиться у Миргороді: у краєзнавчому музеї, у міській раді, санаторіях ПрАТ ЛОЗ “Миргородкурорт”, у Миргородській мистецькій школі, музеї Д.Гурамішвілі, лікарні та навчальних закладах.

Багато робіт майстра заслужено отримали міжнародне визнання.

Земля Вам пухом, ВЕЛИКИЙ МАЙСТРЕ! Спочивайте з миром!

Нехай добрий, світлий спомин про Віктора Михайловича назавжди залишиться у серцях рідних, колег, усіх, хто його знав, любив та шанував. Важко знайти слова втіхи, коли зупиняється серце людини,  проте світлі спогади про тих, хто залишив по собі добрі справи та чесно прожив своє життя, завжди будуть сильніші, ніж смерть! Поділяємо біль та горе рідних! Вічна пам’ять та Царство Небесне!


За інформацією офіційного сайту Миргородської міської ради


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора