У Гадячі відбувся фестиваль сучасних театрів

Дата: 29.09.2021 10:02
Кількість переглядів: 286

28 вересня гетьманська столиця перетворилася на центр театрального мистецтва, куди з"їхалися театральні колективи з усієї Полтавщини. Господарями свята стали Гадяцький фаховий коледж культури і мистецтв імені І.П.Котляревського та комунальний заклад «Гадяцький Будинок культури» Гадяцької міської ради.

Проєкт «Фестиваль сучасних театрів» започатковано з 2018 року і місцем проведення було визначено саме місто Гадяч,  яке є  колискою славетного роду Драгоманових,  батьківщиною дитячої письменниці, засновниці театрального мистецтва в Гадячі Олени Пчілки, матері геніальної поетеси українського народу Лесі Українки. Тож, правомірно, що саме тут щорічно  проводиться театральний фестиваль у рамках проєкту «Малі міста-великі враження».

Цьогорічний обласний фестиваль сучасних театрів «ЛавАрт», присвячений  30–ій річниці Незалежності України. Його щорічна палітра  майорить різними відтінками. Відомі театральні групи, різноманітність тематики, вистави, перфоменси, інсталяції, колоритні театральні костюми готові вражати, дивувати та захоплювати гадячан, туристів та гостей фестивалю. 

Фестиваль відбувся вже вчетверте. Він зібрав навколо себе не лише театральні колективи, а й багато людей, закоханих у театр.

У рамках фестивалю на базі Гадяцького фахового коледжу культури і мистецтв імені І.П.Котляревського відбулася пресконференція за участі: заступника голови Полтавської ОДА з соціальних питань, дітей, культури і туризму, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Катерини Рижеченко, заступника директора департаменту, начальника управління розвитку туризму, музейної справи та охорони культурної спадщини  Інни Шерстюк,головного спеціаліста відділу розвитку туризму і музейної справи Лариси Костян,   директора Гадяцького фахового коледжу культури і мистецтв імені І.П.Котляревського Анатолія Насменчука,  керівників театральних колективів та представники ЗМІ.  Модератор пресконференції, заступник директора з практичного навчання, сприяння працевлаштуванню та зовнішніх зв’язків Світлана Боцула ознайомила присутніх із планом роботи та складом гостей. 

Цього року учасниками стали 19 театральних колективів області: від  аматорських  до професійних, від дитячих до дорослих, які з новими  роботами постали на розсуд найвибагливіших глядачів. А саме: театр-студія ««Like» Полтавського центру культури  та дозвілля Полтавської міської територіальної громади(керівник – Наталія Тимощук), аматорський театр «Мemoria» Гадяцького фахового коледжу культури і мистецтв імені І.П.Котляревського(керівник – Ніна Назаренко), драматичний колектив «Жіночий театр» Великобагачанського районного методичного центру народної творчості та культурно-дозвіллєвої роботи (керівник – Тетяна Кононенко), народний аматорський театр «Промінь» КЗ «Великосорочинський будинок культури» Великосорочинської ОТГ Миргородського району (керівник – заслужений працівник культури України  Володимир Подоляка), дитяча театральна студія «Юність» Сенчанського Будинку дитячої та юнацької творчості Миргородського району (керівник – Тамара Отюцька), молодіжний аматорський театр «Anastasis» (керівник – Тарас Духовний), народна театрально-концертна бригада «Іскра» КЗ «Гадяцький  будинок культури» Гадяцької міської ради(керівник – Ірина Силенко), зразковий аматорський театр читця «Українська світлиця» Великобагачанського районного методичного центру народної творчості та культурно-дозвіллєвої роботи (керівник – Тетяна Кононенко), народний аматорський театр «Маска» Демидівського сільського клубу Омельницької ОТГ Кременчуцького району (керівник – Галина Березовська), народний аматорський театральний колектив «Феєрія» Климівського сільського будинку культури Карлівської ТГ Полтавського району  (керівник – Наталія Матвієнко), народний аматорський театр пластики і жестів «От і до» Кременчуцького  міського Палацу культури (керівник – Михайло Куроп’ятник), аматорський театральний колектив «Прем’єра» відокремленого підрозділу-філії №7 Степненського будинку культури відділу освіти, культури, молоді та спорту виконавчого комітету Коломацької сільської ради, Полтавського району, Полтавської області (керівник – Яна Решітник), народний аматорський музично-драматичний колектив «Жарти» Лубенського Будинку культури (керівник – Світлана Потужня), театральний колектив Соснівського сільського Будинку культури Лютенської ОТГ Миргодоського району (керівник – Ніна Фучило), народний аматорський театральний колектив «Медок» Манжеліївського сільського Будинку культури Глобинської ОТГ (керівник Таїса Штепа), Полтавський академічний обласний театр ляльок (директорка-художня керівниця – Тетяна Вітряк), студентський театр «Мельпомена» Гадяцького фахового коледжу культури і мистецтв імені І.П.Котляревського, студентський етнотеатр «Діти Колаксая» Гадяцького фахового коледжу культури і мистецтв імені І.П.Котляревського.

Фестиваль допоміг глядачу зануритись у саму гущу «творення» сучасного театрального мистецтва: від традиційного театру до новітніх експериментів на стику жанрів і стилів, подарував яскраві емоції, несподівані режисерські рішення, нові знайомства.

Спілкування у мистецькому колі дадуть стимул і снагу для творчої роботи колективам. Молоді колективи матимуть можливість вчитися у академічних фундаментальності, класичним підходам, академічні – новим тенденціям у театральному мистецтві. Обмін досвідом між театрами  розширить горизонти, підвищить вимоги до глядача, до національного виробника культурного продукту та професійних  якостей  його творців. Кожна вистава – це водночас і майстер-клас для театралів.

Без фестивального руху розвиток театрального процесу не відбувається, мистецтво консервується і відстає від світових надбань. Тому кожен фестиваль, який відбувається в Україні, є певним проривом України в світ та важливим засобом познайомити світ з Україною, її мистецтвом і культурою.

Сподіваємося, що  митцям вдалося задовольнити найрізноманітніші смаки поціновувачів культури. Бо театр – це нескінчений живий процес, що відзеркалює життя  і нас самих, наші думки, прагнення та  смаки.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора