ПОДАТКОВА ІНФОРМУЄ

Дата: 28.09.2021 14:15
Кількість переглядів: 564

Запитували? Відповідаємо.
Чи потрібно подавати до контролюючого органу одноразову (спеціальну) добровільну декларацію з нульовими значеннями?


Відповідно до п. 1 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) одноразове (спеціальне) добровільне декларування – це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою, визначеною п. 3 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи фізичної особи були одержані (набуті) такою фізичною особою за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування та/або міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, та/або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 01 січня 2021 року.
При цьому об’єктами одноразового (спеціального) добровільного декларування можуть бути визначені підпунктами 14.1.280 і 14.1.281 п. 14.1 ст. 14 ПКУ активи фізичної особи, що належать декларанту на праві власності (в тому числі на праві спільної часткової або на праві спільної сумісної власності) і знаходяться (зареєстровані, перебувають в обігу, є на обліку тощо) на території України та/або за її межами станом на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації (далі – Декларація) (п. 4 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ).

Крім того, п.п. 6.1 п. 6 підрозд. 9 прим. 4 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ передбачено, що в Декларації відображається, зокрема, така інформація (дані):

  • відомості про об’єкти декларування, визначені п.п. «а» п. 4 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, в обсязі, достатньому для ідентифікації кожного з них;
  • відомості про об’єкти декларування, визначені підпунктами «б» – «е» п. 4 підрозд. 9 прим. розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, із зазначенням інформації, що дає змогу їх ідентифікувати;
  • самостійно визначена декларантом у національній валюті база для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування (далі – Збір);
  • ставка та сума Збору.

Отже, Декларація подається фізичною особою у випадку наявності у такої особи активів, які були придбані за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування, а отже у разі відсутності таких активів подавати зазначену Декларацію з нульовими значеннями фізична особа не зобов’язана.

Інформація, що міститься в Декларації, є податковою інформацією.

Спілкуйтесь з податковою службою дистанційно за допомогою сервісу  «InfoTAX»   https://t.me/infoTAXbot Більше інформації на офіційних сторінках у соціальній мережі Фейсбук:

Державна податкова служба України https://www.facebook.com/TaxUkraine
та  ДПС у Полтавській області  https://www.facebook.com/tax.poltava/
Підписуйтесь на канали інформування ДПС Телеграм https://t.me/tax_gov_ua Державна податкова служба УкраїниYou Tube youtube.com/TaxUkraine

Головне управління ДПС у Полтавській області


В чому переваги подачі звітності засобами телекомунікаційного зв’язку?


Безконтактний спосіб взаємодії платників податків та Державної податкової служби є особливо актуальним у період карантинних обмежень. Подаючи звітність в електронному вигляді, громадяни позбавляють себе потенційних ризиків зараження на COVID-19.

Подача електронної звітності має багато суттєвих переваг для платників податків:

  • - вибір часу подачі звітності, зручного для платника;
  • - економія часу, не потрібно кудись їхати, простоювати в чергах;
  • - гарантія перевірки звітності на наявність арифметичних помилок;
  • - підтвердження доставки звітності;
  • - постійне оновлення версій документів звітності, згідно змін у законодавстві;
  • - автоматичне формування архіву електронних копій звітів, квитанцій та ін.
  • - конфіденційність інформації.

Інформацію щодо подання звітності засобами телекомунікаційного зв’язку  можна отримати на офіційному вебпорталі ДПС України на головній сторінці у розділі «Електронна звітність» за посиланням https://tax.gov.ua/elektronna-zvitnist/.

Також, в режимі zoom-конференцій фахівці ДПІ у м.Полтава, надають практичну кваліфіковану допомогу щодо формування та  подання звітності в електронному вигляді. В Кременчуцькій, Гадяцькій, Лубенській, Миргородській, Полтавській ДПІ проводяться відповідні практикуми. Для участі в zoom-конференції чи в практикумі необхідно попередньо записатись за телефонами, вказаними на субсайтах відповідних територіальних органів ДПС у Полтавській області.

Запис на zoom-конференції з питань подачі звітності в електронному вигляді:

-ДПІ у м.Полтава тел.: (0532) 593030, (0532) 594505

Запис на практикуми з питань подачі звітності в електронному вигляді:

  • -Кременчуцької ДПІ тел.:  (0536)740720
  • -Лубенська ДПІ тел.:  (05361) 72582
  • -Гадячська ДПІ тел.:  (05354) 20559
  • -Миргородська ДПІ тел.: (05355) 52160
  • -Полтавська ДПІ тел.:  (0532) 568017

Спілкуйтесь з податковою службою дистанційно за допомогою сервісу  «InfoTAX»   https://t.me/infoTAXbot Більше інформації на офіційних сторінках у соціальній мережі Фейсбук:

Державна податкова служба України  https://www.facebook.com/TaxUkraine та
ДПС у Полтавській області  https://www.facebook.com/tax.poltava/
Підписуйтесь на канали інформування ДПС Телеграм https://t.me/tax_gov_ua Державна податкова служба УкраїниYou Tube youtube.com/TaxUkraine

Головне управління ДПС у Полтавській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора