Фестиваль "Підкова козацької слави" на Гадяччині

Дата: 20.09.2021 14:30

Фото без опису17 вересня відбулося свято "Підкова козацької слави". Розпочалося воно козацькою ходою, яку очолювали гетьман та писар, зачарувало театралізованим дійством, виступами аматорських колективів територіальних громад Гадяччини, повідомляють на сайті Гадяцької міської ради.

Фестиваль «Підкова козацької слави» проходив з нагоди 363-ї річниці підписання Гадяцького договору та носив військово-патріотичний характер.

Гостинно запрошували господарі куренів відвідати місцевих традиційних страв. По закінченню свята всіх присутніх своєрідним феєричним дійством порадували артисти театру вогню.

Для присутніх було облаштовано містечко майстрів, проводилися різноманітні майстер-класи.

Гадяцька угода стала першим кроком України на шляху до Євроінтеграції. Україна- це Європа. У Гадячі це зрозуміли ще в далекому 1658 році, коли гетьман Іван Виговський підписав угоду з Польщею та Литвою. Цей договір науковці називають «політичним шедевром». Своєрідним нагадуванням про це стала визначна подія у житті нашого району. 18 вересня 2015 року відкрито Пам'ятний знак у с.Червоний Кут.