Підсумки діяльності Миргородського міськрайонного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Полтавській області за І півріччя 2021 року

Дата: 03.08.2021 11:35
Кількість переглядів: 305

Фото без описуВідповідно до Закону України “Про пробацію” від 05.02.2015 пробація – це система наглядових та соціально-виховних заходів, що застосовуються за рішенням суду до засуджених, виконання певних видів кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого.

Головною метою  діяльності пробації є безпека суспільства шляхом виправлення засуджених, запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинувачених, з метою прийняття судом рішення про міру їхньої відповідальності.   

Співробітниками Миргородського міськрайонного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Полтавській області впродовж І півріччя 2021 року  проводилась робота спрямована на реалізацію завдань покладених на уповноважені органи з питань пробації, а саме:

 • підготовка досудових доповідей щодо обвинувачених;
 • здійснення нагляду за засудженими до покарань у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт, особами, яким покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк замінено покаранням у виді громадських робіт або виправних робіт, особами, звільненими від відбування покарання з випробуванням, звільненими від відбування покарання вагітними жінками і жінками, які мають дітей віком до трьох років;
 • виконання певних видів покарань, не пов’язаних з позбавленням волі;
 • направлення засуджених до обмеження волі для відбування покарання до виправних центрів;
 • реалізація пробаційних програм стосовно осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням;
 • проведення соціально-виховної роботи із засудженими;
 • здійснення заходів з підготовки осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, до звільнення;
 • реалізація інших заходів, спрямованих на виправлення засуджених та запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень.

У І півріччі 2021 року по обліках Миргородського міськрайонного сектору  з питань пробації  пройшло 140 осіб засуджених до покарань не пов’язаних з позбавленням волі та притягнутих до адміністративної відповідальності,  з яких :

 • засуджених до покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатись певною діяльністю – 4 особи;
 • засуджених до  покарання у виді громадських робіт – 14 осіб;
 • засуджених до покарання у виді виправних робіт – 2 особи; 
 • звільнених від відбування покарання з випробуванням та звільнених від відбування покарання вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до 3-х років – 92 особи;
 • засуджених до штрафу – 10 осіб;
 • притягнутих  до адміністративної відповідальності у виді громадських робіт – 14 осіб;
 •  притягнутих до адміністративної відповідальності у виді суспільно корисних робіт – 4 особи;

14 особами засудженими до покарання у виді громадських робіт, які пройшли по обліках підрозділу  відпрацьовано 990 годин громадських робіт. Під час відбування даного виду покарання 2 особи допустили ухилення від відбування даного виду покарання, в зв’язку з чим до правоохоронних органів направлені матеріали для вирішення питання про притягнення до кримінальної відповідальності відповідно до статті 389 Кримінального кодексу України.

Із заробітку осіб, засуджених до покарання у виді випраних робіт протягом  І півріччя 2021 року утримано та перераховано в дохід держави 21026 грн. 03 коп..

Упродовж І півріччя 2021 року  по обліках  підрозділу пробації  пройшло 10 осіб засуджених до покарання у виді штрафу на загальну суму 22950 грн., 5 засуджених осіб сплатили штраф, на загальну суму 11900 грн.

Миргородським міськрайонним сектором філії Державної установи «Центр пробації» в Полтавській області  забезпечено  виконання 14 постанов про притягнення порушників до адміністративної відповідальності у виді громадських робіт з яких 5 осіб знято по відбуттю призначеного судом стягнення. 7 осіб допустили ухилення від відбування громадських робіт, за що невідбуту частину громадських робіт замінено на штраф. 

У І півріччі 2021 року по обліках Миргородського міськрайонного сектору  з питань пробації пройшло 4 особи, притягнуті до адміністративної відповідальності у виді суспільно корисних робіт. В рахунок погашення заборгованості по аліментах до Миргородського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми)  перераховано  1744 грн. 11 коп..

На виконання до Миргородського міськрайонного сектору з питань пробації протягом І півріччя 2021 року надійшло 20 ухвал суду щодо складання досудової доповіді відносно обвинувачених осіб, з яких складено та направлено до суду 20 досудових доповідей, та надано висновок про можливість виправлення обвинуваченого без позбавлення або обмеження волі на певний строк стосовно 12 осіб.

З метою реалізації пенітенціарної пробації, як одного із видів пробації,   впродовж  1 півріччя 2021 року  працівники Миргородського сектору пробації сприяли у вирішенні питань підготовки до звільнення: у пошуку місця проживання 10  особам; працевлаштування – 4 особам; соціального патронажу – 1 особам.

Основне завдання уповноважених органів з питань пробації, які  діють  на території України - зниження рівня рецидиву злочинів і забезпечення повернення  до нормального життя осіб, які перебував у конфлікті із законом.

З метою більш ефективної соціально-виховної роботи із клієнтами пробації Миргородський міськрайонний сектор з питань пробації запрошує до  співпраці наполегливих, відповідальних, толерантних, ініціативних та оптимістичних особистостей для здійснення волонтерської діяльності. Волонтер пробації - фізична особа, яка досягла вісімнадцятирічного віку, уповноважена органом пробації та волонтерською організацією на виконання окремих завдань, пов'язаних із пробацією, на добровільній та безоплатній основі.

Взаємодіючи із органами пробації Ви допомагатимете особам (суб'єктам пробації), які в силу обставин, важких умов життя, умисно або із необережності вчинили правопорушення невеликої суспільної небезпечності, за які їх засуджено до покарань альтернативних позбавленню волі, або ситуація, коли на етапі підготовки досудової доповіді вирішується питання щодо міри їх відповідальності.

Ми чекаємо Вас за адресою: м. Миргород вул. Якова Усика, 34. каб. 310, Полтавської області, 37600.
Ел. адреса: pl23@probation.gov.ua, контактний телефон 099-95-88-386.

Більш детально про діяльність органів пробації можна ознайомитися в соціальних мережах та на сайті Державної установи «Центр пробації» за посиланням  www.probation.gov.ua.

Юрій Явтушенко
начальник Миргородського міськрайонного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Полтавській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора