Миргородська районна рада оголошує пошук кандидатів у присяжні

Дата: 23.06.2021 15:53
Кількість переглядів: 314

Фото без описуДо уваги громадян! Миргородська районна рада оголошує пошук кандидатів у присяжні.

Підстава: Подання Територіального управління Державної судової адміністрації України в Полтавській області від 03.06.2021 №03/2202/2021-вих.

 

 


Миргородська районна рада оголошує пошук кандидатів у присяжні Лохвицького районного суду Миргородського району Полтавської області.

Якщо Ви постійно проживаєте на території, на яку поширюється юрисдикція Лохвицького районного суду Миргородського району Полтавської області  (територія колишнього Лохвицького району) та виявили бажання бути присяжним, просимо подавати до Миргородської районної ради за адресою: Полтавська обл., м. Миргород, вул. Гоголя, 120, каб. 27 (канцелярія) такі документи:

 1. Власноручно написану заяву про включення до списку присяжних Лохвицького районного суду Миргородського району Полтавської області (див. зразок).
 2. Ксерокопію паспорта громадянина України (1 - 2 сторінки та сторінка з інформацією про останнє місце реєстрації /проживання кандидата).
 3. Документ, що підтверджує відсутність судимостей.
 4. Документ, що підтверджує відсутність хронічних психічних чи інших захворювань, що перешкоджають виконанню обов'язків присяжного.

Довідки за телефоном: (05355) 5-25-24.

Електронна адреса для листування: info@myrhorod-rada.gov.ua.


Довідкова інформація:

Хто може стати присяжним?

Відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» присяжним може бути обраний громадянин України, який досяг 30 років і постійно проживає на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду.

Хто не може бути присяжним?

Присяжними не можуть бути громадяни, які:

 1. визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними;
 2. мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов'язків народного засідателя, присяжного;
 3. мають незняту чи непогашену судимість;
 4. є народними депутатами України, членами Кабінету Міністрів України, суддями, прокурорами, працівниками органів внутрішніх справ та інших правоохоронних органів, військовослужбовцями, працівниками апаратів судів, іншими державними службовцями, посадовими особами місцевого самоврядування, адвокатами, нотаріусами, членами Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради юстиції;
 5. на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення;
 6. досягли шістдесяти п'яти років;
 7. не володіють державною мовою.

Особа, включена до списку народних засідателів, не може залучатися до розгляду справи як присяжний і навпаки.

Яка участь присяжного у кримінальному судочинстві?

Кримінальне провадження в суді першої інстанції щодо злочинів, за вчинення яких передбачено довічне позбавлення волі, здійснюється колегіально судом у складі трьох професійних суддів, а за клопотанням обвинуваченого - судом присяжних у складі двох професійних суддів та трьох присяжних. Кримінальне провадження стосовно кількох обвинувачених розглядається судом присяжних стосовно всіх обвинувачених, якщо хоча б один з них заявив клопотання про такий розгляд. Визначає присяжних для участі у справі автоматизована система документообігу суду. Всі питання, пов'язані з судовим розглядом, крім окремо визначеного питання, судді і присяжні вирішують спільно.

Гарантії прав присяжних

Присяжним за час виконання ними обов'язків у суді в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, виплачується винагорода. Їм відшкодовуються витрати на проїзд і наймання житла, а також виплачуються добові. Зазначені виплати здійснюються територіальними управліннями Державної судової адміністрації України за рахунок коштів Державного бюджету України.

За присяжними на час виконання ними обов'язків у суді за місцем основної роботи зберігаються всі гарантії та пільги, передбачені законом. Час виконання присяжним обов'язків у суді зараховується до всіх видів трудового стажу. На присяжних поширюються гарантії незалежності і недоторканності суддів, установлені законом, на час виконання ними обов'язків із здійснення правосуддя.


(ЗРАЗОК)

Миргородська районна рада

___________________________________________________________
(прізвище, ім’я, по батькові кандидата в присяжні у родовому відмінку)

___________________________________________________________
(постійне місце проживання кандидата в присяжні)

___________________________________________________________
(контактний номер телефону)

___________________________________________________________
(електронна адреса кандидата в присяжні)

Заява

Прошу обрати мене до складу присяжних Лохвицького районного суду Миргородського району Полтавської області.

Обставини, передбачені частиною другою статті 65 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», які унеможливлюють мою участь у здійсненні правосуддя відсутні.

Надаю згоду на обробку і використання моїх персональних даних відповідно до Закону України «Про захист персональних даних», а також оприлюднення відомостей стосовно мене як кандидата в присяжні  на офіційному сайті Миргородської районної ради.

Перелік документів, що додаю до заяви:

______________________________________________________

______________________________________________________

______________________________________________________

______________________________________________________

 

"___" ____________ 2021 р.            _____________
 (число)      (місяць)                                   підпис

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора