Звернення голови Миргородської районної ради Наталії Гирки з нагоди Дня пам’яті жертв політичних репресій

Дата: 16.05.2021 13:04

Шановні земляки!

У травні окрім святкових днів є й такі, що викликають бажання зупинитися та переосмислити події нашої з вами історії. Такі дні як сьогодні, адже на третю неділю травня, згідно  з Указом Президента України  від 21.05.2007, припадає День пам’яті жертв політичних репресій.

Цього дня ми вшановуємо світлу память наших невинних співвітчизників, життя яких обірвалися передчасно. Багато з них були науковцями, літераторами, українською інтелігенцією. Сумно та боляче визнавати те, що у свій час вони могли збудувати нову Україну, проте потрапили під каток тоталітарного режиму.

В Україні офіційно налічується 18 місць масових поховань жертв політичних репресій, найбільшим з них є Биківнянські могили. Близько 100 тисяч похованих, з яких насьогодні лише трохи більше 14 тисяч встановлених імен. Біль від втрат гірчитиме всім поколінням українців…

Схилімо голови у скорботі за всіма, хто загинув від політичних репресій.

Голова Миргородської районної ради

Наталія ГИРКА