Онлайн-нарада Української асоціації районних та обласних рад

Дата: 12.05.2021 17:10
Кількість переглядів: 456

Фото без опису12 травня голова Миргородської районної ради Наталія Гирка та радник голови Михайло Коркішко взяли участь в онлайн-нараді Української асоціації районних та обласних рад. На якій обговорили актуальні питання діяльності районних рад по всій Україні, зокрема це питання передачі майна спільної власності у власність територіальних громад, повноважень районних рад, змін до законодавчих актів. Відкрив нараду Президент Української асоціації районних та обласних рад Сергій Чернов.

До слова, цими днями відбулося засідання Консультативної ради з питань місцевого самоврядування при Голові Верховної Ради України, у якій взяв участь Президент Української асоціації районних та обласних рад Сергій Чернов.

У ході засідання він зазначив, що задля того, щоб районні ради могли якісно виконувати свої повноваження, відповідно до базового Закону, необхідно надати їм відповідні ресурси, а це означає — необхідно внести зміни до бюджетного законодавства.

 «У зв’язку з обмеженням власних джерел наповнень районних бюджетів та виключені з фінансової мережі на отримання коштів з Держбюджету, районні ради, на сьогодні, практично паралізовані. Тому нам терміново необхідно внести зміни до Бюджетного кодексу, де визначити склад доходів районних бюджетів та виписати повноваження під які можуть надаватись ресурси для їх виконання. Наслідки цього процесу вже відомі — зниження надання якості послуг громадянам», — наголосив Президент УАРОР.

Крім того, Президент УАРОР зазначив, що допоки відсутні фінансові гарантії діяльності районних рад, необхідно, у першу чергу, виділити субвенцію на виплату зарплат працівникам апаратів чинних районних рад та заборгованостей працівникам ліквідованих районних рад.

Нагадаємо, 6 травня Українська асоціація районних та обласних рад звернулася до керівництва держави з пропозиціями щодо вирішення проблемних питань діяльності районних та обласних рад, а також перспектив децентралізації. Детальніше - ТУТ

Фото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора