У Миргороді вшанували ліквідаторів аварії на ЧАЕС

Дата: 26.04.2021 12:40

У Сквері Чорнобильської Слави у Миргороді 26 квітня вшанували ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС. Поклали квіти до монументу голова Миргородської районної ради Наталія Гирка, голова Миргородської РДА Віктор Іваненко, в.о. Миргородського міського голови Олександр Острянин, секретар Миргородської міської ради Олександр Гуржій, учасники спілок чорнобильців Миргорода, депутати міської ради та громадськість.

Нагадаємо, 25 років тому, вночі 26 квітня 1986-го на Чорнобильській АЕС сталась найбільша в історії людства техногенна катастрофа. Після вибуху та пожежі утворилася радіоактивна хмара, яка накрила не лише території сучасної України, Білорусі та Росії, а й території багатьох європейських країн – Швеції, Австрії, Норвегії, Німеччини, Фінляндії, Греції, Румунії, Словенії, Литви, Латвії. За Міжнародною шкалою ядерних подій (INES) цю аварію класифікували за найвищим – сьомим рівнем небезпеки.

Чорнобильська катастрофа в цифрах:

- 500 тисяч людей померли від радіації, за оцінками незалежних експертів;

- 8,5 мільйонів жителів України, Білорусі, Росії в найближчі дні після аварії отримали значні дози опромінення;

- 2293 українських міст і селищ із населенням приблизно 2,6 мільйона людей забруднено радіоактивними нуклідами;

- 200 тисяч квадратних кілометрів – на таку територію поширилася дія радіації. Із них 52 тисячі квадратних кілометрів – сільськогосподарські землі.

МГО "Європейський інститут Чорнобиля" розробив до 35-х роковин трагедії айдентику та серію тематичних заходів, з якими можна ознайомитися за посиланням http://chornobyl35.com/