Як громадам отримати кошти з Державного бюджету на розвиток спортивної інфраструктури

Дата: 23.03.2021 11:24
Кількість переглядів: 425

Фото без опису

Уряд передбачив у Держбюджеті 500 мільйонів гривень субвенції на розвиток спортивної інфраструктури. Кошти планують спрямувати громадам у 2021 році. 17 березня Кабінет Міністрів України затвердив Порядок та умови надання у 2021 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на розвиток спортивної інфраструктури (Постанова від 17.03.2021 №226).

Головним розпорядником коштів субвенції є Мінмолодьспорт. Місцеві органи виконавчої влади та виконавчі органи місцевих рад можуть отримати кошти субвенції, надавши Мінмолодьспорту пропозиції щодо включення спортивного об’єкта до переліку об’єктів з відповідним обґрунтуванням та матеріалами.

ПРОПОЗИЦІЇ щодо включення спортивних об"єктів до переліку будуть приймати протягом 20 робочих днів від дня набрання чинності відповідної Постанови. 

Субвенція буде спрямовуватися на виконання нових та завершення розпочатих у попередніх періодах робіт з будівництва та реконструкції об’єктів спортивної інфраструктури (багатофункціональні спортивні комплекси, спортивні зали для ігрових видів спорту, спортивні басейни, льодові арени, стадіони, палаци спорту), призначені для проведення всеукраїнських та міжнародних змагань,  навчально-тренувальних зборів для національних збірних команд з не менш, ніж п’яти олімпійських видів спорту.

У 2021 році обов’язковими умовами надання субвенції є:

1. Для створення нових спортивних об’єктів:

  • співфінансування з місцевих бюджетів та позабюджетних коштів, не заборонених законодавством, в обсязі не менше ніж 10% загальної вартості робіт з будівництва та реконструкції спортивних об’єктів, запланованих на перший рік;
  • наявність необхідних для проведення робіт документів (зокрема, ПКД тощо);
  • подання матеріалів щодо плану використання коштів відповідно до затвердженого титулу спортивного об’єкта на проведення робіт з будівництва та реконструкції.

2. Для завершення розпочатих у попередніх періодах робіт з будівництва та реконструкції спортивних об’єктів, які виконувалися за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво/реконструкцію палаців спорту та спортивних басейнів:

  • співфінансування з місцевих бюджетів та позабюджетних коштів, не заборонених законодавством, в обсязі не менше ніж 10% залишкової вартості робіт з будівництва та реконструкції спортивних об’єктів;
  • подання фінансово-економічного обґрунтування щодо подальшого плану розвитку та експлуатації спортивного об’єкта з визначенням джерел фінансування на короткостроковий період (до 3-х років);
  • подання матеріалів (документів) щодо використаних коштів та виконаних робіт з будівництва та реконструкції спортивних об’єктів у минулих бюджетних періодах (за рахунок коштів місцевого бюджету, міжбюджетних трансфертів та інших джерел);
  • подання гарантійного листа щодо співфінансування та своєчасного використання субвенції в повному обсязі, забезпечення функціонування спортивних об’єктів за рахунок коштів місцевого бюджету.

Варто зазначити, що до переліку об’єктів обов’язково повинні додаватися розрахунки вартості робіт за видами, строком виконання та обсягами співфінансування.

Подані пропозиції розглядатиме комісія при Мінмолодьспорті. Рішення комісії оформляються протоколами та оприлюднюються на веб-сайті Мінмолодьспорту не пізніше наступного робочого дня після підписання відповідного протоколу.

За результатами розгляду отриманих пропозицій, комісія протягом п'яти робочих днів вноситиме Мінмолодьспорту пропозиції щодо переліку об’єктів з урахуванням вимог Порядку та умов, визначених Постановою.

Розподіл субвенції між окремими місцевими бюджетами затверджуватиметься Кабміном за погодженням із Комітетом ВРУ з питань бюджету.

Розпорядники субвенції за місцевими бюджетами визначатимуться рішеннями місцевих рад про відповідні бюджети.


За матеріалами сайту https://decentralization.gov.ua/news/13383


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора