У рамках проєкту "Підземне місто" у Гадячі досліджуватимуть підземні ходи

Дата: 22.03.2021 14:47

Фото без описуНа проєкт «Підземне місто» виділили кошти з міського бюджету.

У планах дослідити 4 гектари території під міським парком. Про це говорили на сесії Гадяцької міської ради.

Довідково:

Гадяцькі підземелля — відомі за часів Гетьманщини.  Кажуть, що ім мінімум 350 років. У різні часи ці підземелля виконували різні функції: збройового приміщення, винного погреба, місцем для тримання ув’язнених, у 1905 р. тут проводились допити ув’язнених (поряд на поверхні була розташована жандармська управа).

Гадяцькі підземелля включають розширені ділянки — зали, а також підземні ходи. Один з ходів, загальновідомий у Гадячі, йшов під нинішнім приміщенням районного суду аж на Замкову Гору. Очевидно цей хід з’єднував палац Гетьмана і центр міста Гадяча. Під час Другої світової війни німці проклали цим ходом телефонний кабель.

За матеріалами сайту Гадяч NEWS https://bit.ly/3cZWelE