Українська асоціація обласних та районних рад надала пропозиції до Закону "Про місцеве самоврядування"

Дата: 22.03.2021 12:26
Кількість переглядів: 519

Фото без опису

До нового Закону УАРОР надала більше 100 пропозицій, з них 18 до статей про повноваження районних та обласних рад та 17 про місцеві державні адміністрації.

Пропозиції сформовані за результатами всеукраїнських консультацій з керівниками районних та обласних рад. Над текстом працювали експерти УАРОР Микола Тітов та Ігор Пілько, Президент Асоціації Сергій Чернов та Секретаріат УАРОР.

УАРОР вбачає такий алгоритм розвитку децентралізаційних процесів:

  • внести зміни до Конституції України, у частині, що стосується  місцевого самоврядування, зокрема передбачити створення виконавчих органів обласних та районних рад;
  • нову редакцію закону ухвалити тільки після внесення відповідних змін до Конституції України;
  • внести зміни до Бюджетного кодексу України стосовно передбачення реальних дохідних джерел наповнення бюджетів районних рад або додаткової дотації з бюджету для забезпечення функціонування органів місцевого самоврядування субрегіонального рівня;
  • спільно з іншими асоціаціями місцевого самоврядування в найкоротший термін напрацювати зміни до чинного Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» з урахуванням процесів децентралізації.

Нагадаємо, раніше експерт Асоціації заявив, що Закон, який був презентований 1 березня, не включив низку положень про які було домовлено з УАРОР на робочій групі, у тому числі стосовно повноважень та перехідних положень.


За матеріалами офіційного сайту Української асоціації обласних та районних рад http://uaror.org.ua/


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора