Полтавська область
gov.ua Місцеве самоврядування України

Вшанували пам’ять жертв Голокосту

Дата: 27.01.2021 15:42

27 січня - Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. До цієї дати у Миргороді відбулося покладання квітів до пам'ятного знаку "Скорботна мати". Взяв у покладанні заступник голови Миргородської районної ради Олег Карабка, разом із представниками міської влади та членами громадської організації "Миргородська єврейська громада". Учасники  зібрання вшанували світлу пам'ять єврейського населення, яке було знищене нацистами. За підрахунками істориків, на місці, де зараз височіє памятник, 28 жовтня 1941 року нацисти розстріляли понад 400 мирних жителів, серед яких були літні люди та маленькі діти. Усі прийдешні покоління пам'ятають про цю трагічну сторінку історії та віддають шану своїм безневинним співвітчизникам - жертвам нацизму.

День пам'яті жертв Голокосту був проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 1 листопада 2005 року. Україна на державному рівні приєдналася до відзначення цієї дати у 2012 році.