Миргородський район, Полтавська область

29 січня - День Героїв Крут

Сьогодні в Україні вшановують Героїв Крут.

Бій під Крутами відбувся 16 (29) січня 1918 року на залізничній станції Крути за 130 кілометрів поблизу залізничного вузла Бахмач.

Він тривав 5 годин між 4-тисячним (за іншими джерелами 6-тисячним) підрозділом совєтсько-россійської "красной ґвардіі" під командуванням "есера" Міхаіла Муравйова та загоном із київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків.

У бою під Крутами оборонці Української Державності призупинили наступ противника і здійснили організований відступ, руйнуючи за собою колії і мости. Совєтсько-россійські загарбники втратили боєздатність на чотири дні. Поновити наступ на Київ війську Муравйова прийшлося не залізничним шляхом, як задумувалося, а на реквізованих селянських возах, запряжених кіньми, по розмоклій дорозі.

Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Берестейський Мир, який врятував молоду українську Державність.