Інформація Фонду соціального страхування України в Полтавській області

Дата: 28.03.2019 13:41
Кількість переглядів: 279

Фото без опису Обґрунтованість видачі та продовження листків непрацездатності закладами охорони здоров’я Полтавщини – під контролем управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області

Останнім часом на Полтавщині збільшилася кількість виданих закладами охорони здоров’я листків непрацездатності, що свідчить про зростання в регіоні рівня захворюваності.

Враховуючи те, що листок непрацездатності є підставою для отримання застрахованою особою за рахунок коштів Фонду соціального страхування України допомоги по тимчасовій непрацездатності, включаючи догляд за хворою дитиною та хворим членом сім’ї, по вагітності та пологах, правомірність його видачі й продовження є основою ефективного функціонування системи загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Стабільність Фонду соціального страхування України великою мірою залежить від раціонального використання його коштів. Саме тому контроль за обґрунтованістю видачі та продовження листків непрацездатності застрахованим особам, попередження випадків підроблення та фальсифікації листків непрацездатності є пріоритетним напрямом роботи управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області (далі – управління).

Наприкінці 2018 року фахівцями управління було проведено позапланову перевірку правильності нарахування та використання коштів загальнообов’язкового державного соціального страхування у ПАТ “Крюківський вагонобудівний завод” (далі – ПАТ “КВБЗ”). Під час ревізії було встановлено перелік закладів охорони здоров’я, які протягом 9 місяців 2018 року видавали листки непрацездатності працівникам ПАТ “КВБЗ”, та в трьох із них, що територіально обслуговують більшість співробітників підприємства (КНМП “Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1 м. Кременчука”, КНМП “Центр первинної медико-санітарної допомоги № 2 м. Кременчука”, КНМП “Кременчуцька міська лікарня “Правобережна”), проведено вибіркову перевірку обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності. За результатами виявлених спеціалістами сектору експертизи тимчасової непрацездатності відділу фінансового контролю та аудиту управління порушень до зазначених закладів охорони здоров’я були направлені претензії щодо відшкодування нанесених матеріальних збитків Фонду на загальну суму 82532,42 гривні.

 Встановлено, що лікарями:

  • КНМП “Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1 м. Кременчука” було необґрунтовано продовжено листки непрацездатності працівникам ПАТ “КВБЗ” на 25 днів тимчасової непрацездатності на загальну суму 8654,76 грн (15.02.2019 лікувальний заклад у повному обсязі відшкодував матеріальні збитки, нанесені Фонду);
  •  КНМП “Центр первинної медико-санітарної допомоги № 2 м. Кременчука” було необґрунтовано продовжено листки непрацездатності працівникам ПАТ “КВБЗ” на 133 дні тимчасової непрацездатності на загальну суму 63358,07 грн;
  • КНМП “Кременчуцька міська лікарня “Правобережна” було необґрунтовано продовжено листки непрацездатності працівникам ПАТ “КВБЗ” на 42 дні тимчасової непрацездатності на загальну суму 13034,34 гривні.

 

На Полтавщині середньоденний розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності, наданий за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, у 2018 році склав 211,56 грн, що на 51,01 грн (31,8 %) більше, ніж у 2017 році. Збільшення середнього розміру компенсації втраченого заробітку за час хвороби пов’язане з ростом мінімальної заробітної плати, а також із загальним зростанням фонду оплати праці по країні.

Протягом минулого року страхувальниками було надано до відділень управління заяви-розрахунки:

  • для фінансування 1 млн 355 тис. 557 днів тимчасової непрацездатності, що на 9,6 % більше, ніж у 2017 році;
  • для фінансування 166 тис. 752 днів тимчасової непрацездатності по догляду за хворим, що на 5,8 % більше, ніж у 2017 році.

Зважаючи на ріст рівня захворюваності на Полтавщині із початку 2019 року, що суттєво впливає на витрати Фонду, порушення порядку видачі, продовження та заповнення листків непрацездатності, а також необґрунтованість їх видачі та продовження лікарями закладів охорони здоров’я є недопустимим та буде під постійним контролем спеціалістів управління.

Цільове використання коштів – це запорука фінансової стабільності Фонду соціального страхування України, що є найважливішою передумовою належного соціального захисту застрахованих осіб та потерпілих на виробництві.

Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області

 


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора