Миргородська районна рада
Миргородський район, Полтавська область

Звіт відділу освіти РДА про виконання програми розвитку фізичної культури

Переглядів: 336

Звіт про стан виконання Програми розвитку фізичної культури і спорту Миргородського району на 2016-2020 роки за 2019 рік 

На виконання державних та обласної програми у галузі фізичної культури і спорту згідно рішення  четвертої сесії Миргородської районної ради сьомого скликання від 24 грудня 2015 року затверджена Програма розвитку фізичної культури і спорту в Миргородському районі на 2016-2020 роки.

За відсутності профільного структурного підрозділу райдержадміністрації у 2019 році місцевий осередок Громадської організації ВФСТ «Колос» АПК України залишався основним організатором фізкультурно-оздоровчих заходів в районі серед різних верств населення згідно угоди про співпрацю з Миргородською райдержадміністрацією та Великосорочинською об'єднаною територіальною громадою.  Протягом звітного періоду відділ освіти здійснював повноваження щодо організації фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи в закладах загальної середньої освіти, координації заходів щодо реалізації державної політики у сфері фізичної культури і спорту, здійснення аналітичної діяльності, розроблення проектів програм розвитку фізичної культури і спорту, надання до управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації державної статистичної звітності.

На даний час в районі збережено мережу та спортивну структуру. Функціонує 33 колективи фізкультури підприємств, установ та закладів загальної середньої освіти. Для проведення спортивних та масово-оздоровчих заходів використовується 101 спортивна площинна споруда. З них 18 спортивних залів,  16 футбольних полів, 5 із сучасним штучним покриттям (селища Ромодан та Комишня, села Дібрівка, Трудолюб, Попівка та 1 – Великі Сорочинці). Відповідно до адміністративно-економічних особливостей регіону більшість спортивних споруд розташовані на території закладів загальної середньої освіти та Хомутецького ветеринарно-технологічного коледжу.

Проведено фізкультурно-спортивні свята, присвячені Олімпійському дню в рамках відзначення Олімпійського тижня, Дні здоров?я, День фізичної культури і спорту, фізкультурно-оздоровчий патріотичний фестиваль школярів «Козацький гарт», фізкультурно-спортивна патріотична гра «Сокіл «Джура», "Петлюрівський вишкіл". Учні загальноосвітніх навчальних закладів – активні учасники районної та обласної Спартакіади школярів. У районних спортивних змаганнях Спартакіади школярів у 2018-2019 навчальному році взяли участь всі заклади загальної середньої освіти району та заклади освіти Великосорочинської ОТГ. У загальнокомандному заліку найкращі результати показали учні опорних навчальних закладів "Трудолюбівський  заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів" і "Хомутецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів" та Зуївцівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Юні спортсмени району здобули І місце серед команд третьої групи у змаганнях обласної Спартакіади.

Відповідно до Закону України «Про фізичну культуру і спорт» громадським організаціям фізкультурно-спортивної спрямованості надається фінансова підтримка за рахунок коштів місцевого бюджету. Місцевому осередку Громадської організації ВФСТ «Колос» (голова Стукало П.К.) виділялися кошти на:

фонд оплати праці працівників апарату (2,5 ставки);

заробітну плату керівника та тренерів дитячо-юнацької спортивної школи «Колос» (3,5 ставки), разом 14 осіб;

на проведення спортивно-масових та оздоровчих заходів (переважно участь команд в обласних та всеукраїнських змаганнях, грошові винагороди спортсменам за призові місця, придбання спортивного інвентарю). Використано коштів районного бюджету тис. грн. (в т.ч. субвенції Великосорочинської ОТГ):

всього освоєно коштів 1млн. 1,3 грн.

 

Рік

Фінансова підтримка МО ГО ВФСТ «Колос»

Фінансування ДЮСШ «Колос»

Проведення спортивно-масових заходів

Придбання обладнання та інвентарю

Виплата грошових винагород спортсменам

Всього коштів

2019

237,0

428,0

99,9

40,3

-

802,2

Кошти органів місцевого самоврядування

2019

 

129,5

60,4

5,0

4,2

199,1

Рік

Фінансова підтримка МО ГО ВФСТ «Колос»

Фінансування ДЮСШ «Колос»

Проведення спортивно-масових заходів

Придбання обладнання та інвентарю

Виплата грошових винагород спортсменам

Всього коштів

В середньому за рік проводиться і береться участь у 92 спортивно-масових заходах різного ґатунку. У 2019 – 83, 2018 - 101. Кращі спортсмени району беруть участь в 35-40 змаганнях і турнірах обласного рівня, 7-8 всеукраїнського, 2-3 міжнародного, районного 25-30. За 2 роки 177 наших спортсменів вибороли призові місця на різноманітних спортивних змаганнях (перших – 57, других – 61, третіх – 69.)

В районі проводяться змагання з волейболу, настільного тенісу, міні-футболу, шахів, шашок, гирьового спорту та спартакіада серед населених пунктів району на «Краще спортивне село». Чемпіони району, як правило хомутчани, беруть участь в обласній спартакіаді, де 10 років поспіль  ставали чемпіонами та 7 разів брали участь у Всеукраїнських змаганнях, займаючи високі місця. Всього в районних змаганнях з різних видів спорту бере участь до 1000 осіб.

Створені умови для регулярних занять спортом у дитячо-юнацькій спортивній школі «Колос», яка налічує 227 вихованців, з ними працюють авторитетні та професійні тренери-викладачі. Відділення ДЮСШ діяли в Ромодані, Комишні, Попівці – футбол, Хомутці – гирьовий спорт, Великі Сорочинці – боротьба дзюдо, сумо, самбо, футбол, Дібрівці – вільна боротьба.

Декілька років поспіль Миргородський районна ДЮСШ «Колос» за підсумками рейтингу роботи зі спортивної майстерності з неолімпійських видів спорту один з кращих в області, місцевий осередок Громадської організації ВФСТ «Колос» серед кращих спортивних організацій зі спорту вищих досягнень.

Перебіг спортивних подій постійно висвітлюються районними засобами масової інформації.

 

Головний спеціаліст відділу освіти райдержадміністрації                                В.П.Дорогань

19.02.2020

« повернутися до списку новин