Призначено перші вибори депутатів Миргородської районної ради

Дата: 16.08.2020 10:37

Центральна виборча комісія Постановою №176 від 14.08.2020 р. призначила перші вибори депутатів до нових районів на 25 жовтня 2020 року. Нарешті отримана відповідь на питання - що очікує районну раду? За результатами виборів 25 жовтня буде сформована районна рада першого скликання новоутвореного (укрупненого) Миргородського району.

Що змінилося?

17 липня Верховна Рада України прийняла Постанову №3650 "Про утворення та ліквідацію районів" врезультаті якої до складу Миргородського району (з адміністративним центром у місті Миргород) увійшли території 17 громад Білоцерківської сільської, Великобагачанської селищної, Великобудищанської сільської, Великосорочинської сільської, Гадяцької міської, Гоголівської селищної, Заводської міської, Комишнянської селищної, Краснолуцької сільської, Лохвицької міської, Лютенської сільської, Миргородської міської, Петрівсько-Роменської сільської, Ромоданівської селищної, Сенчанської сільської, Сергіївської сільської та Шишацької селищної.

Тобто, якщо до початку реформи "старий" Миргородський район об'єднував 23 сільських та 2 селищних ради, то відтепер територія району охоплює 17 громад, включно з розміщеними на територіях колишніх районів: Великобагачанського, Шишацького, Лохвицького, Гадяцького, ліквідованих вищезазначеною постановою ВРУ. Зросла і кількість населення району до 206,2 тис. жителів. За Виборчим кодексом України (пункт 3 статті 197) до такої районної ради обирається 42 депутати.

Наступним етапом після оголошення виборів є утворення районних територіальних виборчих комісій, відповідною Постановою ЦВК від 14.08.2020 р. вже утворено Миргородську районну ТВК. Далі - утворення виборчих округів, формування дільничних комісій, складання та уточнення списків виборців, голосування.

За інформацією ЦВК у місцевих виборах 2020 візмуть участь 354 партії.

Переглянути слайди  Про особливості виборчого законодавства, Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)