Обов’язок депутата – звітувати перед виборцями

Дата: 11.02.2020 08:53

Обов’язок депутата – звітувати перед виборцями

Чи повинні депутати місцевих рад звітувати перед виборцями? Що говорить про це законодавство України? Про що обранці мають писати у своїх звітах? Який порядок, строки, а також вимоги щодо форми звіту та його оприлюднення?

Законодавством не передбачено строків щодо звітування, орієнтовні терміни проведення таких звітів перед виборцями визначає сама рада.

Вимоги до змісту звіту депутата місцевої ради - ч.2 ст.16 Закону України „Про статус депутатів місцевих рад”.

Звіт повинен висвітлювати:

• діяльність депутата у раді та в її органах;
  • роботу депутата на виборчому окрузі;
  • прийняті радою та її органами рішення;
  • хід виконання прийнятих рішень;
  • особисту участь в обговоренні, прийнятті та організації виконання рішень органами місцевих рад;
  • виконання доручень виборців певного виборчого округу.

Звітування перед виборцями – це обов’язок депутата, що регламентується Законом України „Про статус депутатів місцевих рад”. Відтак, звіти – це діалог депутатів із тими, хто делегував їм право приймати рішення від імені громади.

Виконавчий апарат районної ради

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)